Aranydiplomás mérnökök
Díszoklevél átadó ünnepséget tartott május 17-én, pénteken a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az eseményen 50 éve végzett egykori hallgatók vehették át aranydiplomájukat.
Szakmai kavalkád a Műszaki Karon
Huszonöt cég részvételével idén 25. alkalommal rendezte meg az Épületgépészeti Szakmai Napot, valamint több mint 10 ország előadóinak közreműködésével nemzetközi EEMC'19 Mechatronikai Konferenciát szervezett csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere, az intézmény Tehetségsegítő Tanácsa által jelölt Diehl Aviation Hungary Kft. regionális kategóriában elnyerte a Genius Loci – Vállalatok és vállalkozók a tehetségekért díjat.
Gépésznek lenni jó!
Egykori és jelenlegi hallgatók, oktatók cseréltek tapasztalatot kötetlen formában a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszék és a FAG Magyarország Ipari Kft. harmadik Schaeffler Gépészmérnöki Szakestjén, szerdán a Lovardában.
Sikeres MK-rajt az autóversenyen
Bajnoki pontokat szerezve mutatkozott be a Debreceni Egyetem Műszaki Karának motorsport csapata a Kakucs Ringen rendezett Országos Szlalom Bajnokság idei első futamán.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Ablakok – alkotóhét
Még a kiselejtezett, már semmire sem használható régi ablakkeretekből is készülhet műalkotás. Ezt bizonyították be a Debreceni Egyetem Műszaki Karának hallgatói, akik részt vettek MODEM-ben rendezett alkotóhéten.
28 már
Sikeresek és tehetségesek
Helyezésekkel, különdíjjal tértek haza a Debreceni Egyetem fiatal tehetségei, akik sikerrel szerepeltek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Kémiai és Vegyipari, valamint Műszaki Tudományi Szekciójának megmérettetésein.
27 már
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Arany- és ezüstérmet nyert a Debreceni Egyetem két hallgatója a Légpuskás Postaverseny Országos Döntőjében. Madarász Tibor Fábián a felnőtt férfi küzdelmekben második lett, csapatban pedig Huszár Zoltánnal együtt első helyezést ért el.
25 már
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.