Indulhat a járműmérnök képzés!
A következő tanévtől járműmérnököket is képezhet a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új szak indítását támogatta a Magyar Akkreditációs Bizottság.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar végzőseinek ünnepségével hétvégén megkezdődnek a Debreceni Egyetem téli diplomaosztói, amelyeken 9 kar csaknem 1700 végzőse veheti át oklevelét.
Megterhelő vizsga a Műszaki Karon
Sikerrel vették az akadályt a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszékének hallgatói: a végzősök által készített hídmodellek kiállták a terheléses próbát.
„Szülői értekezlet” a Műszaki Karon
A felvételivel, az előkészítő kurzusokkal, a mérnöki pályával, a karon elsajátítható szakokkal kapcsolatos információkkal várja nyílt napján a szülőket, középiskolásokat a Műszaki Kar november 29-én, pénteken 16 órától a kar Ótemető utcai épületében.
Törtek a tésztahidak
A Debreceni Egyetem Műszaki Karának „Lehidalok” csapata nyerte az idei TörDElő-t. A tésztahíd-építő versenyt november 22-én már 11. alkalommal rendezte meg az Építőmérnöki Tanszék.
Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Új ipari digitalizációs technológiák
Több milliárd forint értékű ipari digitalizációs szoftveradománnyal és képzéssel támogatja a Debreceni Egyetemet a S&T. Az öt évre szóló együttműködési megállapodást szerdán írták alá a fővárosban.

A tájékoztatót megismertem.