Mini állásbörze a Műszaki Karon
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal tartott csütörtökön Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, ahová a hallgatók mellett a középiskolás korosztályt is várták a rendezvényre.
Lányok a Műszaki Karon
A mérnöki pálya férfiasnak tartott szakterületein is helyt tudnak állni a nők, ezért érdemes a lányoknak is a Műszaki Kar képzéseit választani – a Mechatronikai Tanszék ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napjához.
Gépészmérnökök szakestje
Egykori és jelenlegi hallgatók, oktatók cseréltek tapasztalatot kötetlen formában a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszék és a FAG Magyarország Ipari Kft. második Schaeffler Gépészmérnöki Szakestjén.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
27 már
Tudósiskola a mérnökképzésről
„Miért jó mérnöknek lenni?” címmel Szűcs Edit, a Műszaki Kar dékánja tartott a műszaki képzést népszerűsítő előadást kedden a Tudós és iskola – tudósiskola keretében a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójának könyvtárában.
22 már
Ipari forradalom a Műszaki Karon
Hogyan lehet a sivatagban feltölteni a mobiltelefont? Akár ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők a Műszaki Kar Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék szervezésében csütörtökön kezdődött kétnapos konferencián.
20 már
Közösen a mérnöki képzésekért
Háromoldalú stratégiai keretszerződést írt alá a Debreceni Egyetem, a város és az ITK Holding Zrt. A megállapodás keretében új kihelyezett tanszék létrehozását tervezik, és duális képzést is indítanának.
08 már
Kihívások és tanulságok
Gazdálkodó szervezetek ismertetik a műszaki menedzsment területén szerzett tapasztalataikat, és mutatják be jövőbeli terveiket, elképzeléseiket a szakmai közönség előtt a Műszaki Kar tudományos tanácskozásán.
22 feb
Számítanak az egyetemre
Mintegy 100 millió eurós beruházással 450 új munkahelyet hoz létre Debrecenben a Continental német technológiai nagyvállalat. A döntésben fontos szerepet játszott a Debreceni Egyetem nyújtotta tudásbázis – hangsúlyozták az új üzemről szóló csütörtöki tájékoztatón.
05 feb
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Felvételi, gazdasági évindító, szakmai konferenciák, könnyűzenei meghallgatás – az egyetem legfontosabb januári híreiről, eseményeiről tudósított az idei első Díszudvar magazin.