Információ első kézből
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar mechatronikai mérnök MSc szak magyar és külföldi hallgatói a Bosch Rexroth Kft. jóvoltából szerezhettek szakmai tapasztalatot a cégnél tett hétfői látogatás során. A diákok megismerhették és kipróbálhatták a vállalat legújabb fejlesztéseit.
Mérnöki munka: kreativitás+szabadság
Az Ipar Napjai díszvendégeként Anisits Ferenc magyar fejlesztőmérnök, a BMW 30 éve használt dízelmotorjának megalkotója, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára tartott előadást pénteken a Műszaki Karon.
Az ipar évtizedei Debrecenben
Az egyetem, a város és az ipar kapcsolata a központi tematikája annak a kétnapos konferenciának, amely ma kezdődött a Debreceni Egyetemen. Az Ipar Napjai című eseményt október 11-12-én már 3. alkalommal rendezi meg közösen a Műszaki Kar és az önkormányzat.
Az Ipar Napjai Debrecenben
A Műszaki Kar képzési és kutatási egységeit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit is megismerhetik az érdeklődők 2018. október 11-12-én, a Debreceni Egyetem és a városi önkormányzat közös rendezvényén.
Gyakorlatban is megállják a helyüket
A debreceni buszközlekedés üzemeltetésében, az új gyártóegység létesítésében, a járműfejlesztés és -tervezésben, valamint a cég folyamatirányításában is közreműködnek azok a debreceni mérnökhallgatók, akik az InterTan-ker Zrt. kísérleti képzésében vesznek részt.
Európa-bajnok a sajtóban
A EuroSkills Budapest 2018 megmérettetésén aranyérmet szerzett mechatronikából Sipos Kristóf Balázs, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója. A kimagasló szakmai sikerről az egyetem honlapja mellett számtalan helyi és országos sajtóorgánum beszámolt.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Nemzetközi trendek az épületeknél
Épületgépészeti és épületenergetikai területen dolgozó közép-európai oktatók, kutatók számára rendez kétnapos nemzetközi tanácskozást szeptember 27-28-án az egyetem Műszaki Kara. Az International enviBUILD 2018 programnak első alkalommal ad otthont Debrecen.
20 júl
MK+NI: új közös képzés
Piacképes és magas hozzáadott értékű tudással rendelkező új elektronikai szereléstechnológiai specializációt indít a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az NI Hungary Kft-vel közösen a mechatronikai mérnök mesterképzésben.
09 júl
Nagyot ment Hunor
Megismételte tavalyi eredményét a Műszaki Kar saját fejlesztésű versenyautója. 147 induló között a 29. helyezést érte el a DE MK Team csapata a londoni Queen Elizabeth Olimpiai Parkban július 5-8. között rendezett Shell Eco-marathon Europe energiahatékonysági versenyen.

A tájékoztatót megismertem.