Megtartották az idei első nyári diplomaosztót a Debreceni Egyetemen csütörtökön. A Díszudvaron rendezett ünnepségen a Műszaki Kar csaknem 300 hallgatója vette át oklevelét. Számos kitüntetést és elismerést is átadtak.
Megtartották az idei első nyári diplomaosztót a Debreceni Egyetemen csütörtökön. A Díszudvaron rendezett ünnepségen a Műszaki Kar csaknem 300 hallgatója vette át oklevelét. Számos kitüntetést és elismerést is átadtak.
A Debreceni Egyetem Innovációs Központjában tett szakmai látogatást az MVM Csoport delegációja a UD Catapult szervezésében. A program célja az volt, hogy a résztvevők áttekintsék az egyetem különböző karainak kompetenciáit, valamint feltérképezzék az együttműködés lehetséges területeit.
Nyolc főből álló csapattal képviseltette magát a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszéke a csehországi Podebrady-ban tartott Middle European Planning Seminaron. A Közép-európai Nemzetközi Várostervezési Gyakorlaton a résztvevők nemzetközi környezetben tesztelhették mérnöki tudásukat, betekintést nyertek más országok egyedi oktatási módszereibe és szabványaiba, valamint valós várostervezési kihívásokat oldottak meg gyakorlati projektek formájában.
Jubileumi díszoklevelet vehettek át azok a mérnökök, akik 1976-ban a Debreceni Egyetem Műszaki Karának jogelődjén, az Ybl Miklós Műszaki Főiskola Építőipari Karán építőgépész és magasépítési szakokon szereztek diplomát. Összesen 58 egykori hallgató részesült elismerésben a csütörtöki ünnepségen.