Győri Barnabás (Schaeffler - FAG Magyarország Ipari Kft. - Projektvezető)

Gyerekkoromtól fogva érdeklődtem a műszaki pálya iránt. Édesapám szintén mérnöki diplomával rendelkezik építőipari területen, így egyértelmű volt, hogy én is hasonló pályát választok. A gimnáziumi tanulmányaim utolsó évében sokáig gondolkodtam, hogy melyik szakok lennének számomra a legideálisabbak. A "pro-kontra" listák felállítása után döntöttem a műszaki menedzser képzés mellett, mert ott megkaptam mindazokat az alapokat, amelyek a mérnöki látás és gondolkodás feltételei, továbbá közgazdász, menedzser és pénzügyi ismeretekre is szert tehettem. 
A számomra legfontosabb tárgyak listáját két kategóriára tudnám bontani. A menedzsmentet magába foglaló részre, valamint a műszaki - mérnöki részre. Menedzsment oldalról azokat a tantárgyakat tartom fontosnak, amelyeken a tervezés, szervezés, csapatmunka és irányítás alapjait sajátíthattuk el. Műszaki oldalról - ami esetemben építőipari tantárgyakat jelent - az építészethez kapcsolódó tárgyakat tartom fontosnak, ugyanis az ott elsajátított ismeretek az alapjai a mai technológiáknak.
Az egyetemi életet a Műszaki Karon csakis egy szóval tudnám jellemezni. Pezsgő. Folyamatosan történt valami, vagy épp egy bulit szerveztünk a csoport- és évfolyamtársakkal, vagy a tantárgyak teljesítéséhez szükséges beadandókon dolgoztunk közösen. Természetesen mindezeket a tökéletes egyensúlyban. A tanulás mellett mindig megtaláltam azokat a kulturális eseményeket, ahol ki tudtam kapcsolódni. 
Több alkalommal is részt vettem a Műszaki Karon nagy múlttal rendelkező tésztahíd építő versenyen (TÖRDELŐ), valamint három alkalommal a kari TDK (Tudományos Diákköri Konferencia) konferencián is. Az első dolgozatomat konzulensi vezetéssel önállóan, míg a másodikat és harmadikat társszerzővel készítettem. Mind a három dolgozat OTDK-ra (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) jutott, ahol 2017-ben egy különdíjat is sikerült elnyernünk. 
Kutatásaim támogatásához jelentkeztem az Egyetem Tehetséggondozó Programjába (DETEP). A program keretein belül lehetőségem volt fejleszteni magam, mind előadó készségben, mind szervezésben. Önkéntes segítőként részt vehettem tudományos konferencia lebonyolításában, az Egyetem családi napjának a segítésében, valamint kijuthattam a Campus Fesztiválra is. 
Diplomám megszerzése előtt munkalehetőséget kaptam a Gulyás Tüzépnél, mint Kereskedelmi Manager, ahol a kivitelezőkért és projektekért voltam felelős. Itt erősödött fel bennem a projektek iránti érdeklődés és döntöttem úgy, hogy a projektek irányába orientálódok. Így kerültem a jelenlegi munkahelyemre, a Schaeffler-hez (FAG) mint projektvezető. Jelenleg elsődleges feladatom gyári szintű projektek tervezése, vezetése és a projektcsapat irányítása. 
A Műszaki Kart ajánlom bátran mindazoknak, akik érdeklődnek a műszaki tudományok iránt, szeretik a színvonalas képzést, valamint szeretnek csapatban dolgozni. 

 

Legutóbbi frissítés: 2023. 09. 05. 15:03