A szakdolgozat / diplomamunka értékelése

A szakdolgozatot/diplomamunkát a külső bíráló értékeli, minősítésére – a bírálat alapján – a belső konzulens tesz javaslatot, és a tanszéki értekezlet ötfokozatú érdemjeggyel minősíti. Ha a bírálók egyértelműen elégtelenre minősítették a szakdolgozatot/diplomamunkát, akkor a hallgató záróvizsgára nem bocsátható és új dolgozatot kell készítenie. Az el nem fogadott dolgozat pótlási feltételeit a szakért (specializációért) felelős oktatási egység vezetője határozza meg.

A dolgozat végső minősítése beleszámít a hallgató által a sikeres záróvizsga után kapott oklevél minősítésébe.

A dolgozathoz kapcsolódóan több jegy is születik, ezért fontos tisztázni, melyik ezek közül a diplomajegyet befolyásoló értékelés. 

 

1. "Szakdolgozat készítés" /  "Diplomamunka II" / "Szakdolgozat" tárgy

A tantervben szereplő, a dolgozat elkészítéséhez kapcsolódó tárgyra kapott jegy a hallgató féléves munkáját értékeli. A kurzus értékelésére a tanulmányi időszak végéig kerül sor, ami sok esetben még megelőzi a dolgozat leadás határidejét, így a dolgozat ekkor még nincs teljesen kész.

 

2. Belső bírálat

Az elkészült dolgozatot a belső konzulens minden esetben értékeli, ezt eljuttatja a tanszék felé. 

 

3. Külső bírálat

Amennyiben a dolgozat titkosított vagy külső konzulens segítségével, vállalati adatok felhasználásával készült, minden esetben olyan személy kerül felkérésre, akinek a személyével a cég egyetért, ezért elsősorban a cégtől kérünk javaslatot a bíráló személyére. A bíráló lehet a külső konzulens, céges munkatárs vagy a céggel kapcsolatban álló szakember. Erről a dolgozat adatainak beküldésekor, az űrlapon nyilatkozik a hallgató. 
Nem titkosított dolgozatok esetén a hallgató saját maga is javasolhat bírálót. A Műszaki Kar szakdolgozat, illetve diplomamunka készítésre vonatkozó szabályzata szerint a bírálatot készítőnek legalább olyan képzési szinten szerzett diplomával kell rendelkeznie, mint amilyen szintű a szak, amelyen a dolgozat benyújtásra került. 
Amennyiben a hallgatónak/cégnek nincs javaslata a bíráló személyére vonatkozóan vagy a cég nem tud/nem kíván bírálót biztosítani, a Tanszék kér fel külső bírálót.

 

4. Tanszéki jegy

A bírálatban javasolt jegyeket a tanszék (a belső konzulens bevonásával) minden esetben megvitatja és szintén javaslatot tesz a Záróvizsga Bizottság felé. 

A belső és külső bíráló jegye, illetve a tanszéki egy is csupán javaslat a Záróvizsga Bizottság felé. 

 

5. Szakdolgozat / diplomamunka védés

Valamennyi képzésünkben része a záróvizsgának a szakdolgozat/diplomamunka rövid bemutatása, illetve a bizottság kérdéseinek megválaszolása. A védés alapján (figyelembe véve a bírálati javaslatokat) a Záróvizsga Bizottság adja a végső jegyet a hallgató dolgozatára. Ez az az érdemjegy, amely a diploma minősítésébe beszámít.

Amennyiben a bírálók bármelyike elégtelenre értékeli a dolgozatot, a hallgató nem vehet részt a záróvizsgán és új dolgozatot kell készítenie.  

A külső bíráló által kitöltendő értékelés itt érhető el

A kitöltött, bíráló által aláírt értékelést kérjük ezen az űrlapon keresztül küldjék be.

Legutóbbi frissítés: 2024. 12. 04. 09:31