Oktatástámogatás

Annak érdekében, hogy a hallgatók gyakorlati képzése minél szélesebb körű rálátást biztosítson, Tanszékünk törekszik arra, hogy vállalati partnereinket a lehető legtöbbféle módon bevonjuk az oktatási tevékenységbe. Természetesen a partnervállalatok megkereséseire is nyitottak vagyunk. Ötleteiket, javaslataikat küldhetik közvetlenül Dr. T. Kiss Judit tanszékvezetőnek (tkiss@eng.unideb.hu) vagy a tanszéki titkárságra (bakjudit@eng.unideb.hu). 

Üzemlátogatások


Az üzemlátogatások a hallgatók számára rendkívül értékes lehetőséget kínálnak a vállalati partnerek megismerésére. A látogatások során közvetlenül megismerhetik a vállalati környezetet és annak gyakorlati működést, valóságos tanulási tapasztalatokat nyújt, amelyek segítenek elmélyíteni az elméleti ismereteket és jobban megérteni az ipari folyamatokat.

Az üzemlátogatás arra is lehetőséget nyújt, hogy a hallgatók bepillantást nyerjenek a különböző iparágakba és szakmai lehetőségekbe, az egyes pozíciókban ellátandó feladatokba, illetve a vállalatok lehetőséget kapnak arra, hogy tehetséges és motivált diákokkal lépjenek kapcsolatba.

Az üzemlátogatások során a vállalati partnereknek lehetőségük van bemutatni a legújabb technológiákat, folyamatokat és innovációkat. Ezáltal az egyetemek és a hallgatók inspirációt és ötleteket kaphatnak a kutatás-fejlesztési tevékenységeikhez, valamint az iparágban való innovációhoz és versenyképességükhöz.

Hallgatói versenyek

 

A vállalatok által szervezett egyetemi hallgatói versenyek számos előnnyel járnak mind a vállalatok, mind a résztvevő hallgatók számára. Ezek az események nem csupán lehetőséget kínálnak a tehetségfelkutatásra és toborzásra, hanem segítik a vállalatokat építeni márkaimázsukat és vonzerőjüket a diákok körében. Ezen kívül az ilyen versenyek ösztönzik az innovációt és problémamegoldást a diákok között, miközben erősítik a kapcsolatokat az oktatási intézményekkel. Emellett a csapatmunka és vezetői készségek fejlesztésében is kiemelkedő szerepet játszanak, elősegítve a hallgatók szakmai és személyes sikerét a jövőben. Ezen előnyök összessége segíti elő a vállalatokat a potenciális tehetségek felkutatásában és a kapcsolatok építésében az oktatási szektorral, miközben a résztvevő hallgatók számára értékes lehetőségeket nyújt a szakmai fejlődés és karrierépítés terén.

Vendégelőadások

 

A vállalati partnerek által tartott vendégelőadások számos előnnyel járnak mind az egyetem, mind a hallgatók számára. Ezek az események lehetővé teszik, hogy a diákok közvetlenül megismerjék a vállalati világot, és bepillantást nyerjenek a valós munkahelyi környezetbe és kihívásokba. Az ilyen típusú események révén a hallgatók értékes tanulási tapasztalatokhoz juthatnak, amelyek segítenek elmélyíteni az elméleti ismereteket és jobban megérteni az ipari folyamatokat és trendeket. Emellett a vállalati vendégelőadások lehetőséget kínálnak a hallgatóknak arra, hogy közvetlenül kapcsolatba lépjenek a vállalati vezetőkkel és szakemberekkel, és hálózatot építsenek a szakmai világban. Ezáltal a hallgatók inspirációt és motivációt nyerhetnek, valamint új perspektívákat és karrierlehetőségeket fedezhetnek fel. Az ilyen események nemcsak a hallgatóknak nyújtanak előnyöket, hanem az egyetemeknek is lehetőséget adnak arra, hogy erősítsék ipar-egyetem kapcsolataikat és növeljék a hallgatók szakmai fejlődését támogató lehetőségeiket. Összességében a vállalati vendégelőadások értékes eszközként szolgálnak az oktatás és a szakmai fejlődés terén, és hozzájárulnak a hallgatók sikeres pályafutásához és az ipari innovációhoz.

Duális képzés

 

A hallgató és a vállalat közötti együttműködés legintenzívebb formája a duális képzés, amikor a hallgató képzése során már munkavállalóként van jelen a vállalatnál. Erről a képzési formáról itt és itt olvashatnak részletesen. Amennyiben vállalatuk szívesen csatlakozna a duális képzéshez, kérjük, vegye fel a kapcsolatot a kari illetékes kolléganővel, György Ágnessel az agnes@eng.unideb.hu email címen. 

 

Szakdolgozati/diplomamunka témák biztosítása

 

A szakmai együttműködés további kiváló lehetősége a szakdolgozati / diplomamunka feladatok, témák biztosítása. Rendkívül fontosnak tartjuk, hogy hallgatóink valós kihívásokkal foglalkozzanak és különösen előremutató, ha mindezt vállalati könyezetben, vállalati szakemberek közreműködésével tehetik.

Amennyiben vállalatuk témát tud biztosítani alap- vagy mesterszakos hallgatóinknak, kérjük, azt Bak Judit kolléganőnknek küldjék el a bakjudit@eng.unideb.hu email címre.

Szakmai gyakorlati hely biztosítása

Alap- és mesterképzésen is része a tantervnek a kötelező szakmai gyakorlat. Alapképzésen 6 hetet (240 órát), mesterképzésen 4 hetet (160 órát) kell teljesíteniük a hallgatóknak. A szakmai gyakorlat kiváló lehetőség a hallgatók kötelezettség nélküli, a vállalat preferenciái szerinti alaposabb megismerésének. 

Amennyiben gyakorlati helyet tud biztosítani hallgatóinknak, kérjük, jelezze a kari illetékes kolléganőnek, György Ágnesnek az agnes@eng.unideb.hu email címen. 

A hallgatóknak szóló részletes tájékoztató ezen az oldalon érhető el. 

 

Legutóbbi frissítés: 2024. 04. 22. 14:08